Moduły światłowodowe to moduły odpowiedzialne za sygnały elektryczne. Moduły SFP i wkładki SFP+ to złącza, które wywołują sygnał elektryczny ethernet na sygnał światłowodowy. Są łatwe i nie drogie pozwalające na integrację infrastruktury z sieciami optycznymi. Przeznaczone są do instalacji urządzeń switchach, routerów czy mediakonwerterów. Są potrzebne nam choćby w dobrym działaniu internetu, ponieważ są odpowiedzialne za łączenie różnych sygnałów. Nie od dziś wiadomo, że elektronika z roku na rok idzie do przodu. Mamy co raz to szybsze i lepsze komputery, lepszy, szybszy internet co nam sprzyja, bo mamy to za tą samą lub tańszą cenę niż kiedyś gdzie mieliśmy słabszy internet. Bez tych światłowodów nie było by internetu, bo są odpowiedzialne za sygnał jaki przesyłają, a w tych czasach wiadomo jak internet jest potrzebny dla ludzi i świata.

 

Większość ludzi używa teraz smartfony, a w nich internet i korzystają z facebooka, gdzie się komunikują lub wystawiają swoje posty. Możemy również przeglądać w internecie rożne strony które wyszukujemy za pomocą wyszukiwarki czy logujemy się na swoje konto bankowe i robimy przelew bez konieczności pójścia do banku. Trudno byłoby wytłumaczyć naszym przodkom teraz jak działa współczesny telewizor czy komputer. Tak właśnie technika elektroniki i rożne multimedia idą do przodu, że sami nie potrafimy nadążyć. Sami nie raz gubimy się w opcjach gdy zmieniamy sprzęt na nowy. Teraz porównać telewizory jakie były kiedyś, a smart tv w tych czasach to nie mieści się w głowie jak telewizor może mieć w sobie aplikacje i internet. Również porównać można telefony kiedyś bez internetu czy aparatu a teraz smartfony, które mają szybki internet lte i aparaty robiące piękne zdjęcia.

 

Co raz to szybszy internet, który jest prezentowany i sprzedawany przez rożne firmy przyciąga nowych klientów, ponieważ im szybszy internet tym możemy szybciej się poruszać po stronach, ściągać szybciej film, czy oglądać go na stronie, oraz grać w gry online na konsolach, które potrzebują szybki internet