Toner zamienny Xerox jest jednym z elementów bez których prawidłowy wydruk dokumentu nie mógłby być możliwy. Toner umieszcza się we wnętrzu drukarki i za pośrednictwem jej skomplikowanych mechanizmów używany jest do przeniesienia liter z ekranu komputera na papier. Istnieją dwa rodzaje tonerów dostępnych na rynku – toner zamienny xerox i toner oryginalny xerox. Każdy posiada swoje wady i zalety, jednak przy wyborze powinno kierować się głównie ich najważniejszymi cechami…

 

Cechy tonera do drukarek

Istnieją pewne cechy, które sprawdza się przed zakupem każdego tonera do drukarki. Po przeanalizowaniu ich i wybraniu swoich preferencji można dopiero podjąć się zakupu. Są nimi:

-Kompatybilność; pierwsza i najważniejsza kwestia przy zakupie tonera do drukarki. Nawet najbardziej znakomity toner będzie bezużyteczny, kiedy nie będzie pasował do drukarki, którą dana osoba dysponuje. Dlatego przed zakupem należy sczytać model drukarki z jej pudełka/obudowy/po podłączeniu do komputera i porównać z kompatybilnością tonera. Nawet tonery wokół tej samej marki nie pasują do wszystkich produkowanych urządzeń!

-Cena; tonery bywają dość drogie. Jeśli chce się zaoszczędzić to jest na to opcja. To toner zamienny Xerox, który kosztuje o ponad połowę mniej niż jego oryginalna wersja. Co prawda niesie to za sobą pewne konsekwencje jak pogorszona jakość wydruku, mniejsze bezpieczeństwo użytkowania czy też mniejsza wydajność, ale wiele osób właśnie za główny parametr wybiera cenę przeważając szalę wyboru na zamiennik.

-Kolor; tonery można zakupić w formie kolorowej, bądź czarno-białej. Te pierwsze są droższe i z reguły kupuje się je tylko wtedy, kiedy ma się poważną potrzebę wydruku kolorowych obrazów – wtedy to ,,must have”. Jednak drukując klasyczne dokumenty, faktury czy artykuły w zupełności wystarczy toner czarno-biały.

-Wydajność; wiele osób po zakupie danej rzeczy lubi mieć z nią spokój na długo. Wydajność określana jest liczbą wydrukowanych dokumentów A4. Może wynosić nawet do 15 000 stron, dlatego trzeba na to uważnie patrzeć. Jeden toner może być droższy od drugiego o kilka złotych, ale oferować nawet dwa razy większą wydajność – wtedy warto się na nią skusić.

 

Podsumowanie

Toner zamienny Xerox jest bardzo częstym wyborem podczas zakupów własnego tonera. Największa ilość klientów to osoby wykorzystujące tonery na własne potrzeby domowe przez o nie potrzebują oni perfekcyjnej jakości wydruku czy 100% bezpieczeństwa. Istnieją bardzo drogie drukarki najczęściej używane w poważnych firmach i ich uszkodzenie mogłoby okazać się niesamowicie kosztowne – wtedy warto jest postawić na oryginalne tonery.