Szuflada jest zbudowana najczęściej z drewna, lecz zdarzają się też metalowe konstrukcje. Obudowa szuflady chroni jej wnętrze przed uszkodzeniami i równocześnie przechowuje wartościowe przedmioty w zamknięciu. Aby szuflada należycie pracowała potrzebuje jeszcze jednego pomocnika jakim jest prowadnica meblowa. To urządzenie, które zapewnia ruch szuflady i możliwość wkładania oraz wyciągania określonych przedmiotów. Dobre działanie szuflady jest zsynchronizowane z dobrą jakością i funkcjonalnością prowadnicy, dlatego też to jej wybór będzie bardzo kluczowy dla klienta. Istnieją różnego rodzaju prowadnice do których zamontowano różne mechanizmy sprawiające, że korzystanie z nich każdego dnia staje się przyjemniejsze.

 

Cichy domyk – spokój w każdym mieszkaniu

Szuflady występują w każdym pomieszczeniu w domu. Są niezbędne i korzysta się z nich na każdym kroku. Jednak ciągły pośpiech sprawia, że często podczas zamykania nie patrzy się na delikatność szuflad i ich mechanizmów tylko po prostu popycha się szufladę. Jednak taki zabieg sprawia, że w większości przypadków szuflada jest popchnięta zbyt mocno co skutkuje jej obiciem się o tylną część umeblowania i powstanie nieprzyjemnego dźwięku o różnej intensywności zależnej od użytej siły. Jednak istnieje prowadnica, która może zapobiec temu problemowi. Prowadnica z cichym domykiem to funkcjonalny majstersztyk, który sprawi, że niezależnie od tego jak mocno szuflada zostanie zamknięta, to mechanizm wyhamuje ją przed końcem drogi sprawiając, że domknie się precyzyjnie i bezdźwięcznie. To rozwiązanie docenią nie tylko codzienni użytkownicy szuflad, ale także całe otoczenie – nikt chyba nie lubi tego dźwięku dochodzącego z mebli kuchennych.. Dodatkowo pozwoli to na swobodne funkcjonowanie z pomieszczeń w najróżniejszych porach dnia bez obawy o obudzenie innych domowników.

Cichy domyk to jednak nie wszystko co prowadnice meblowe firmy Furnica mają do zaoferowania. Innym ciekawym mechanizmem jest pełny wysuw, którego fanem jest wiele osób pracujących w różnego rodzaju miejscach, gdzie liczy się każdy centymetr przestrzeni. Właśnie tam można najbardziej docenić pełny wysuw – wyciąganie przedmiotów z końcowych fragmentów szuflady i gimnastykowanie się nie należy do najprzyjemniejszych. Pełny wysuw sprawi, że szuflada wyniesie się poza powierzchnie innych szuflad w całości okazując swoje wnętrze użytkownikowi.

Sprawdź: Prowadnice meblowe z cichym domykiem

Podsumowanie

Prowadnica meblowa ma nie tylko służyć szufladzie do płynnego poruszania się.. Powinna również zawierać dodatki funkcjonalne jak cichy domyk, które dodatkowo sprawią, że użytkowanie z szuflad stanie się przyjemniejsze.