W kaletnictwie diabeł tkwi w szczegółach. To dziedzina rzemiosła, w której wszystko z reguły robi się własnoręcznie – dlatego stworzone projekty są tak zadbane i trwałe. Jednym z etapów bez którego nie da się stworzyć swojego dzieła jest szycie. Jak każdy wie do szycia potrzebne są igły i nicie. Jednak nie takie zwykłe igły, jak każdy mógłby sobie wyobrazić. To specjalistyczne igły, które zostały stworzone do przebijania się przez grube warstwy skóry bydlęcej – klasyczne igły mogłyby co najwyżej złamać się w trakcie podjęcia próby przebicia się przez skórę.

Dobre igły kaletnicze to niezbędnik każdej osoby, która planuje uszyć pochwy, etui czy torby skórzane.

 

Sprawdź: igły kaletnicze – CraftPoint

Specyfikacja igieł kaletniczych

To, że igły kaletnicze tylko funkcją przypominają te klasyczne to już wiadomo. Ich konstrukcja jest o wiele bardziej wytrzymała i solidna, a sam koniec bardzo mocno zaostrzony. Umożliwia to sprawne przebijanie skóry bydlęcej i tworzenie szwów spajających oba kawałki materiału. W asortymencie można znaleźć różnego rodzaju igły, które przystosowane są do odpowiedniego materiału. Zalicza się do nich igły kaletnicze, rymarskie, szewskie czy tapicerskie.

Istnieje jeszcze jedno rozróżnienie; istnieje bowiem metoda szycia maszynowego. Co prawda nie jest ona tak doceniana jak ręczne szycie, ale nie można jej całkiem odsunąć na drugi plan. Tak więc istnieją jeszcze igły do szycia manualnego i igły dedykowane do maszyn służących do szybkiego szycia skóry.

Na pierwszy rzut oka każdy z rodzajów wcześniej wspomnianych igieł jest podobny. Jednak różnią się one w szczegółach. Igła do szycia skóry posiada swego rodzaju ostrze, które pozwala im wbić się w powierzchnie skóry i przebić materiał na wylot. Bez takiego ostrza mogłoby to okazać się niewykonalne.

 

Podsumowanie

Najwyższej jakości igły kaletnicze jak i pozostałe narzędzia oraz materiały można znaleźć w sklepie internetowym Craftpoint. Jakość i zaufanie, które cechuje ten sklep sprawia, że zakupy w nim stają się czystą przyjemnością.