W dziedzinie sportu nie ma miejsca na przypadki. Nawet strój musi być idealnie dopasowany do rodzaju aktywności, by ćwiczący czuł się przez cały czas komfortowo, nic go nie uwierało i nic nie przeszkadzało mu w pokonywaniu własnych barier i przekraczaniu granic możliwości fizycznych. W przypadku kobiet taką podstawą będą biustonosze sportowe. Jak zatem je wybrać, by piersi dzięki nim zyskały idealne podtrzymanie i nie przemieszczały się w trakcie ruchu?

 

Marka ma tutaj niestety ogromne znaczenie. Teoretycznie można by było kupić najzwyklejszy stanik sportowy na targu bądź w tanim sklepie odzieżowym czy hipermarkecie, ale raczej nie sprawdziłby się on zbyt dobrze – już przy pierwszym użyciu dałoby się odczuć jego nieprawidłową konstrukcję, która wpijałaby się w plecy albo nie dałaby sobie rady z właściwym podtrzymaniem nawet małego biustu. A są na szczęście na rynku takie firmy, które od lat słyną z produkcji najlepszej odzieży sportowej. Jedną z nich jest marka Under Armour. W swojej kolekcji zawarła wiele fantastycznych biustonoszy sportowych, które dopasują się do różnych rozmiarów piersi.

 

Stanik sportowy najlepiej byłoby też zmierzyć. Kupując go przez Internet, nie ma się niestety takiej możliwości, dlatego w takim przypadku należy bardzo dokładnie wyznaczyć poszczególne obwody ciała, by wybrać odpowiedni rozmiar biustonosza. A jak to zrobić? W pierwszej kolejności należy sprawdzić obwód pod biustem. Marką krawiecką trzeba owinąć dość ściśle tę partię ciała i zapisać uzyskany wynik. Następnym krok to dokonanie pomiaru piersi, czyli sprawdzenie ich obwodu na linii sutków. Dwa uzyskane w ten sposób wyniki powinny pozwolić na dobranie odpowiedniego rozmiaru biustonosza i jego zakup przez Internet.

 

Oczywiście te lepsze staniki bywają dość drogie. Za najprostszy biustonosz Under Armour trzeba zwykle zapłacić więcej niż sto złotych, ale jednak w coś takiego po prostu opłaca się zainwestować. Na pewno posłuży on każdej kobiecie znacznie dłużej niżeli zwykłe staniki z targu czy sieciowych sklepów.