Niezależnie czy trenujesz na masę, czy na redukcję, ilość białko w twojej diecie jest niezbędna do osiągnięcia wymarzonego efektu. Najlepsza odżywka białkowa to taka, która dobrze się rozpuszcza i szybko wchłania. Jest wiele firm proponujących masę produktów tego typu. Najpopularniejszym produktem jest odżywka typu whey. Jeśli zaczynasz- wybierz właśnie ten typ. Możesz również zapytać sprzedawcy, którą ci doradzi. Dla osób na redukcji często polecany jest izolat białka, ale whey na pewno też się sprawdzi. Smaków jest naprawdę mnóstwo, dlatego wybierz swój ulubiony: tiramisu, ciasteczko, masło orzechowe, wanilia, czekolada, pistacja, marcepan.

Zobacz: Najlepsza odżywka białkowa od WXN Labs

Odżywkę pij od razu po treningu. Czasem również rano lub przed snem. Możesz ją dodawać do różnych potraw, np. owsianki czy naleśników. Pamiętaj, że białko musisz przede wszystkim dostarczać z pożywieniem. To najważniejsze. Odżywka wspomaga dietę. Odpowiednia ilość białka i aminokwasów pozwoli twoim mięśniom się rozwijać i regenerować. Szybko zobaczysz efekty, bo na treningu nie spalisz sobie mięśni. Niezależnie w jakim celu trenujesz, jest to dobre uzupełnienie diety. Najlepsza odżywka białkowa to taka, która dobrze wpływa na twój organizm. Jeśli masz dolegliwości z powodu układu pokarmowego, zmień odżywkę. Zapytaj sprzedawcę o poradę.

Gdy zabraknie ci odżywki i nie masz czasu zjeść, możesz też chwycić po batona albo jogurt proteinowy. To też godnie uzupełni aminokwasy. Niektórzy odżywkę białkową traktują jako dodatek diety i nie korzystają z niej codziennie. To od ciebie zależy, jak zrobisz. Możesz pić codziennie, a możesz zostawić ją na czarną godzinę. Ważne, żeby ilość białka w diecie się zgadzała, zwłaszcza jeśli trenujesz i oczekujesz efektów.