Każdy przedsiębiorca jest świadomy tego, że aby poprawnie funkcjonować musi charakteryzować się bogatą flotą samochodów ciężarowych. Ich różne rodzaje sprawiają, że są lepiej dopasowane do konkretnych zleceń, dlatego warto mieć szeroką flotę rozmaitych samochodów. Kupując lub wynajmując pojazdy użytkowe należy dowiedzieć się o ich różnych specyfikacjach i dostępnych formach.

 

Rodzaje samochodów ciężarowych

Samochód ciężarowy z definicji został stworzony do przewożenia określonych materiałów z punktu A do punktu B. Jak wiadomo materiałów jest dużo – stąd zostały stworzone różnorodne pojazdy.

Do najważniejszych z nich należą;

-Plandeka – samochód bardzo często spotykany na wielu drogach. To uniwersalny pojazd, który umożliwia bardzo szybki rozładunek oraz załadunek danych materiałów. Można je załadowywać i rozładowywać z obu stron co zapewnia dodatkowy komfort

-Firanka – odmiana plandeki, która również jest łatwo rozładowywana i załadowywana. Ściany boczne montowane są na kurtynę i mają zsuwany dach.

Skrzynia – bezpieczniejsza i bardziej zwarta konstrukcja, która najczęściej wykorzystywana jest w transportach budowlanych.

-Wywrotka – ulubiony samochód ciężarowy wielu budowlańców. Dzięki specjalnemu mechanizmowi jest w stanie w szybki sposób wyładować materiał sypki taki jak gruz, piasek czy nawet węgiel. Wystarczy, że konstrukcja wywrotki podniesie się, bądź przechyli na bok a cała zawartość opuści jej wnętrze.

-Kontener – bardzo bezpieczny i zamknięty typ samochodu ciężarowego z dachem i ścianami bocznymi. Najczęściej posiada tylne drzwi, które otwierając się udostępniają wewnętrzną zawartość do jej wyładunku.

 

Te samochody są mimo wszystko bardzo drogie. W formach nowych to niebotyczne kwoty, dlatego często przedsiębiorcy decydują się na zakup używanych samochodów ciężarowych. Lecz trzeba wiedzieć gdzie kupować aby nie naciąć się na wadliwy pojazd i nie utopić dużej ilości pieniędzy.

 

GRUPA DBK – sprzedawca używanych samochodów ciężarowych

Grupa DBK to dealer samochodów ciężarowych, który posiada bardzo dobrą opinie na rynku przewoźniczym. Od wielu wielu lat prężnie działa w najróżniejszych sektorach branży TSL – a doświadczenia nie da się kupić. Profesjonalnie podchodzi do sprzedaży samochodów w formie używanej dokładnie sprawdzając każdy pojazd. Przed wystawieniem ich na aukcję przechodzą jeszcze test jazdy próbnej, który decyduje o ostatecznej możliwości jego sprzedaży. Takie podejście zapewnia pewność co do jakości sprzedawanych pojazdów.

 

Zobacz również: Serwis samochodów ciężarowych