Są nim prowadnice meblowe, które oprócz tego, że podtrzymują całą szufladę w obudowie mebla, to jeszcze zapewniają płynny i swobodny ruch szuflady. To właśnie dzięki nim szuflada działa tak jak powinna i może być w niej przechowywana duża ilość różnego rodzaju cennych przedmiotów. Prowadnice różnią się od siebie wieloma cechami do których należą między innymi funkcjonalność, udźwig czy materiał z jakiego są wykonane. Najbardziej popularnym typem prowadnicy meblowe dostępnym na rynku jest prowadnica rolkowa.

 

Prowadnica rolkowa – prosty i skuteczny wynalazek

Prowadnice rolkowe stworzone przez firmę Furnica są bardzo dobrze wykonane i spełniają swoje funkcje w 100%. Jednak aby dobrze korzystać z tego typu prowadnic należy przestrzegać kilku zasad. Do najważniejszej z nich należy udźwig szuflady, który nie powinien przekraczać 25 kilogramów – w przeciwnym razie konstrukcja szuflady może się załamać co będzie skutkowało złamaniem całej prowadnicy i konieczności jej wymiany. Jest to związane z jej budową – tworzywo sztuczne z dodatkami innych mniej popularnych lekkich materiałów nie wytrzyma tak dużego obciążenia. Jednak w sytuacji przestrzegania tego zakazu wszystko inne będzie chodziło sprawnie. Wykorzystanie tworzyw sztucznych sprawiło, że takie prowadnice są ,,na każdą kieszeń” a w dodatku występują w przeróżnych wersjach kolorystycznych przez co mogą dobrze dopasować się do otoczenia w którym się znajdują. Ostatnim atutem, który jednak jest bardzo ważny jest finalizacja zakupu jaką jest montaż prowadnicy w szufladzie. W przypadku prowadnicy rolkowej jest to bardzo proste, co dodatkowo przekonuje do zakupu.

 

Aczkolwiek charakterystyka i materiał to nie wszystko. Często liczą się również funkcje. Firma Furnica tworzy prowadnice najnowszych generacji do których będą należały dodatkowe funkcje takie jak cichy domyk czy dolny montaż. Cichy domyk sprawi, że korzystanie z szuflad nawet o najróżniejszych porach nie wywoła huku powodującego obudzenie współlokatorów. Irytacja, którą powoduje hałas trzasku szuflad spadnie do minimum. Dolny montaż zaś, będzie idealny jeśli dana osoba nie życzy sobie aby prowadnica była widoczna dla ludzi, gdyż na przykład może psuć harmonijne otoczenie.

Prowadnice rolkowe do szuflad

Podsumowanie

Prowadnica meblowa stanowi niezbędny element każdej szuflady przez co musi być obecna przy montowaniu każdej z nich. Warto wybrać dobrej jakości prowadnice, która posłuży użytkownikowi na lata. Dzięki temu funkcjonowanie i korzystanie z szuflad każdego dnia będzie przyjemnością, a nie przykrą koniecznością.