Kierowcy niezależnie od warunków pogodowych zmuszeni są do wykonywania swojej pracy – mróz czy upał wsiadają do samochodów ciężarowych i przemierzają wiele tysięcy kilometrów aby sfinalizować swoje powierzone zlecenia i dowieźć materiały w wyznaczone miejsce. Najczęściej zdarza się sytuacja, w której wyjeżdżają w odległe trasy i muszą spać w kabinach ciężarowych. Mróz w zimie niejednokrotnie pokazał swoją siłę – zarówno w trakcie jazdy jak i snu ciepła kabina to nie tylko komfort jazdy kierowcy, ale również jego bezpieczeństwo. Warto jest więc zadbać o dobrej jakości ogrzewanie każdej ciężarówki w swojej flocie.

 

Agregaty grzewcze – jak to działa?

Agregaty grzewcze umożliwiają sprzeciwienie się chłodnym warunkom klimatycznym i wprowadzenie ciepła do kabiny kierowcy. Jednak komfort musi być zapewniony również samochodowi – silnik do odpalenia i pracy potrzebuje również odpowiedniej temperatury. Zbyt duże mrozy mogą spowodować problemy z pracą silnika i niepożądane przestoje. Jednak da się przed tym ustrzec!

 

-Wodne agregaty grzewcze – zagrzanie silnika to podstawa. Zimny silnik po prostu jest nieefektywny i spala znacznie więcej oleju napędowego co jest przykre w kosztach. Dodatkowo jego żywotność może spadać. Dla przedsiębiorcy oznacza to potencjalne awarie, podwyższone koszty ich naprawy oraz większą eksploatację paliwa. Dobrym rozwiązaniem aby zapobiec tego typu problemom jest montaż wodnego agregatu grzewczego zintegrowanego z obwodem chłodzenia silnika. Dzięki temu silnik może być podgrzany do optymalnej temperatury jeszcze przed przekręceniem kluczyka. Gwarantuje to odpalenie go w każdych, nawet najostrzejszych warunkach pogodowych dzięki czemu samochód może zawsze być gotowy na trasę. Dodatkowo system ogrzeje również kabinę kierowcy.

 

-Powietrzne agregaty grzewcze – komfort głównie dla kierowcy, który podczas nocowania w kabinie i przerw zapewnia optymalną temperaturę do pracy. Dodatkowo to wysoki poziom bezpieczeństwa – szyba nie paruje co powiększa pole widzenia kierowcy.  Szybkie, ale i ekonomiczne ogrzewanie kabin kierowcy i wnętrz ciepłym powietrzem jest odpowiednie na mroźne zimy. Agregaty grzewcze nagrzewają powietrze wewnątrz siebie i następnie tłoczą je do wnętrza kabiny.

Zobacz również: Części do autobusów – DBK Parts

Podsumowanie

Odpowiednia temperatura w mroźne dni to klucz do komfortowej jazdy kierowcy prowadzącego swój samochód ciężarowy. Oprócz kierowcy ciepło powinno również być dostarczone do silnika. Odpowiednie nagrzanie zarówno kabiny jak i silnika zapewni sprawne i komfortowe przewożenie materiałów do wyznaczonego celu.