Materiał jaki używany jest przez osoby tworzące produkty z dziedziny galanterii skórzanej stanowi najważniejszy element dla każdego kaletnika. To właśnie na materiał zwraca uwagę każda osoba, która bierze do ręki skórzane produkty. Jakość tej skóry jest kluczowa – powinna być bardzo dobra. Chińskie podróbki śmierdzące na kilometr chemią to materiały, które kaletnicy omijają szerokim łukiem.

Craftpoint posiada w sprzedaży coś wyjątkowego – naturalną skórę bydlęcą, która sprosta nawet najbardziej wymagającym klientom. Cechuje się jeszcze wyższym stopnień trwałości i sztywności niż jej inni konkurenci przez co stanowi jeden z najlepszych wyborów na rynku! Jest idealna do tworzenia przedmiotów każdego rodzaju – portfele, etui, torebki czy też pochwy. Naturalna skóra bydlęca będzie do nich idealna!

 

Zobacz: skóra licowa CraftPoint

Cechy charakterystyczne produktu

Skóra dostępna jest w różnych grubościach – przed wyborem należy zastanowić się, do czego będzie się ją używać. Te najgrubsze modele pogranicza 4,0mm wykorzystywane są do produkcji przedmiotów, które będą niosły duże ciężary – są nimi torby i torebki. Te cieńsze można stosować do portfelu czy też etui.

To, na co należy zwrócić uwagę jest fakt iż skóra ta jest garbowana w sposób naturalny. Dzięki temu naturalny zapach skóry nie zanika. Jest to bardzo ważna cecha na którą wielu zwraca uwagę. Dodatkowo ogranicza to ryzyko wystąpienia alergii podczas noszenia takich pasków czy portfeli. Bowiem skóra garbowana chemicznymi metodami może zawierać resztki metali, które często uczulają.

W Craftpoint ma się możliwość do wyboru odpowiedniej wielkości fragmentu skóry. Właściciele zdają sobie sprawę, że nie każdy od razu może mieć chęć kupić kilka metrów kwadratowych takiego wyrobu dlatego oferuje możliwość cięcia jej na fragmenty.

 

Podsumowanie

Naturalna skóra bydlęca garbowana roślinnie to bardzo dobry materiał, który może być wykorzystywany przez wszystkich kaletników. Z pewnością będą zadowoleni z jej wyboru.