Niejednokrotnie każdy doświadczył w swoim życiu dni w których posiada tzw,, zastój mózgu”. Wtedy zdolności koncentracji, logicznego myślenia i wykonywania na pozór prostych czynności wydaje się ekstremalnie trudne. Dni takie często wywoływanie są poprzez przesilenie mózgu. Codzienny bieg, nowe cele i nieustająca presja to ogromny wysiłek dla komórek nerwowych każdego człowieka. Dlatego też jak wszystko – czasem mają dość i odmawiają posłuszeństwa. Właśnie w takiej sytuacji może dochodzić do ciężkich do zaakceptowania efektów o których było mówione na początku wpisu.

Zobacz: https://wxnlabs.com/k/nootropiki/

 

Na pomoc neuronom!

Obecnie na rynku dostępne są suplementy, które mogą wspomóc pracę mózgu i poprawić jakość jego pracy. Noszą one nazwę nootropików. Są one w stanie wpływać na życie każdego człowieka poświęcającego się pracy, nauce czy ćwiczeniom fizycznym. Zadaniem takich suplementów jest zmaksymalizować funkcje poznawcze poprzez lepsze odżywienie komórek mózgowych. Jednym z głównych zadań jest polepszenie krążenia mózgowego co przełoży się na lepsze odżywienie neuronów i skuteczniejszą ich pracę polegającą na przekazywaniu impulsów elektrycznych przez synapsy – a właśnie to odpowiada za takie procesy jak zapamiętywanie czy kojarzenie.

Funkcje nootropików

Do najbardziej znanych funkcji za które odpowiedzialne są te suplementy należą:

– Poprawa przepływu mózgowego co pozwala na lepsze utlenowanie neuronów i produkcję energii potrzebną do ich pracy

-Uzupełnienie neuroprzekaźników dzięki, którym możliwa jest transdukcja sygnału z jednej do drugiej kolbki synaptycznej

-Poprawa połączeń między poszczególnymi korami mózgu zapewniająca synchronizację tych dwóch półkul.

 

Uwagi i podsumowanie

Korzystanie z suplementów diety jest bardzo dobrym rozwiązaniem, lecz nie należy spodziewać się zawrotnych efektów zmieniających życie o 180 stopni. Warto pamiętać, że substancje te nie spowodują momentalnie poprawy wszystkich funkcji poznawczych – wszystko z czasem. Ponadto nie zmienią inteligencji osoby, która je stosuje i nie zredukują zapotrzebowania na sen do dwóch godzin na dobę.