Za każdym razem, gdy sięga się po szklankę, talerz czy inne naczynie na drodze użytkownika czeka szafka/szuflada. Dziesiątki razy każdego dnia sięgamy ręką witając się z uchwytem meblowym. Pozornie skromny element na który być może nie każdy zwraca uwagę gdy… No właśnie, gdy jest prawidłowo dobrany! Jeśli tak nie jest potrafi on przysporzyć wiele mankamentów użytkownikom co może spowodować dyskomfort. W takim wypadku mogą przysporzyć one tylko nerwów w trakcie codziennych czynności. Uchwyty meblowe znajdują się w niemal każdym pomieszczeniu, co sprawia,  że prawidłowy ich dobór powinien być przemyślany.

Rodzaje uchwytów

Obecnie na rynku występuje kilka rodzaje uchwytów meblowych. Bardzo ciekawą pozycją z listy są frezowane uchwyty, idealnie nadające się do minimalistycznych przestrzeni w stylu skandynawskim ze względu na skromność i nie rzucanie się w oczy. Zazwyczaj umieszczane są one w głębi bądź też na obrzeżach frontu szafek. Kolejne – uchwyty listwowe; dłuższe, przystosowane do nowoczesnego stylu używane często w szerokich szafkach. Mogą również przybierać okrągły kształt.

https://furnica.eu/collections/uchwyty-do-mebli-kuchennych

Funkcje

Bardzo ciekawą funkcją jest opcja ,,push to open” – lekki nacisk na powierzchnie szuflady i voilà – szafka sama się otwiera. Bardzo wygodna opcja pozwalająca na uzyskanie dostępu do wnętrza szafki praktycznie każdą częścią ciała. Opcja może nie być do końca odpowiednia dla osób o skłonnościach pedantycznych – na szafce mogą pojawić się wraz z użytkowaniem częste odciski palców czy przetarcia.

Budowa

Wpływa ona nie tylko na trwałość uchwytu ale też na jego wygląd. Gdy chcemy uzyskać nowoczesny  wystrój pomieszczenia warto użyć uchwytów niklowanych bądź z ocynkowanej stali nierdzewnej. Nie jedna osoba będzie pod wrażeniem uzyskanego efektu. Dla osób ceniących sobie bardziej konserwatywny wystrój w stylu retro można użyć klasycznych gałek bądź dłuższych zawijanych, pozłacanych uchwytów.

Nie można zapomnieć o naturalnych materiałach jak drewno. Gałki i uchwyty z tego materiału mogą wprowadzić góralski styl idealnie wpasowujący się w słowiańskie wystroje.

Tak szeroki wybór uchwytów do mebli sprawia, że mogą one stanowić nie tylko udogodnienie w korzystaniu z mebli, ale także wprowadzić oryginalny styl i klimat do każdego pomieszczenia.