Wynajem to bardzo dobry sposób na rozpoczęcie bądź kontynuowanie biznesu przewoźniczego. Niezależnie od branży – czy to branża przewoźnicza transportująca materiały na różne zakątki świata czy też lokalna firma kurierska. Obie mogą z powodzeniem skorzystać z opcji wynajmu długoterminowego, który jest bardzo korzystny nie tylko z strony finansowej, ale również oszczędza czas i zmniejsza ilość zobowiązań. W zdecydowanej większości przechodzą one na najemcę co ułatwia prowadzenie biznesu i utrzymanie rentowności firmy.

 

Dlaczego wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy jest idealną opcją na początek w celu poszerzenia floty danej firmy przewozowej i możliwości wybicia się na rynku. Niestety kupno samochodu wiąże się z ogromnymi kosztami – nie wszyscy są w stanie sobie na to pozwolić, a w szczególności nie osoby wchodzące dopiero na rynek. Wynajem długoterminowy to:

-Stabilność kosztów przez długi okres rozliczeniowy – w prowadzeniu firmy bardzo często największym mankamentem jest obecność nieregularnych kosztów. Nagle potrafi nawarstwić się spora ilość rachunków do opłacenia takich jak podatki, przeglądy, usterki i ich naprawa. Takie przypadłości dodatkowo potrafią zatrzymać przewozy i wprowadzić ryzyko niedotrzymania zobowiązań i nałożenia na siebie dodatkowych kar. W przypadku dobrze dobranego wynajmu długoterminowego najemca bierze na siebie wszystkie te koszty często zapewniając dodatkowe auta zastępcze w razie poważniejszych usterek (na czas ich naprawy). Dzięki temu można zawsze być pewnym, że zlecenie zostanie wykonane terminowo.

 

-Komfort pracy; najczęściej samochody udostępniane przez najemców to dość nowe pojazdy więc komfort ich użytkowania jest nieporównywalny do starszych modeli. Dodatkowo często wyposażone są w nowoczesne nowinki technologiczne takie jak opływowy kształt i lepsza aerodynamika zmniejszająca poziom spalania paliwa. To w dzisiejszych czasach bardzo drogi materiał, a przewoźnicy zużywają go na potęgę. Dlatego oszczędność nawet części dziesiątych litra na sto kilometrów w perspektywie czasu będzie bardzo korzystne.

 

-Nowoczesna telematyka – często firmy w wynajmie samochodów oferują dodatkowe usługi telematyki, które sprawdzają spalania, monitorują samochody czy też mają swoich konsultantów. To wszystko zdecydowanie podnosi poziom świadczonych usług.

Zobacz również: Wynajem ciągników siodłowych

Jak wybrać dobrego najemcę?

Dobry najemca charakteryzuje się dobrymi opiniami i renomą na rynku. W branży przewoźniczej wszystko bardzo szybko się rozchodzi, dlatego łatwo dowiedzieć się czy dana osoba jest, czy nie jest godna zaufania. Doświadczenie jakie przemawia za TRUCKCARE i ilość zadowolonych klientów przekonuje, że firma ta jest jedynym słusznym kandydatem.